תחומי התמחות

תביעות אזרחיות

אבני פלסר עורכי דין מייצגים תובעים ונתבעים בסכסוכים כספיים, החל מהשלבים הראשונים של הדיאלוג בין הצדדים, דרך פתרונות יצירתיים ליישוב הסכסוך בהסכמה (גישור ובוררות), ועד ייצוג בכל הערכאות.
למשרדנו ניסיון רב בייצוג צדדים בהליכים אזרחיים בבתי המשפט השונים.

תביעות ייצוגיות

תביעה ייצוגית הינה הליך משפטי מורכב המחייב בקיאות משפטית ומעשית, וידע רב-תחומי.
אנו מייצגים תובעים וגם נתבעים, וגם עסקים הנאלצים להתמודד עם תביעה ייצוגית והשלכותיה.
למשרד אבני פלסר ניסיון עשיר בניהול מוצלח של תביעות ייצוגיות שהביא לתוצאות מצוינות בנושאים שונים.
תביעות ייצוגיות הן כלי משפטי ייחודי ומורכב, שנועד לממש בצורה הוגנת ויעילה אכיפה של הדין, הרתעה וגם סעד הולם במקרים של פגיעה בקבוצה של אנשים. מדובר בהליך משפטי מורכב המחייב בקיאות של עו"ד בתחום.

פיצויים לאנשים עם מוגבלות

אפליה של אדם עם מוגבלות מאפשרת להגיש תביעה לפיצוי כספי משמעותי, ואפילו ללא הוכחת נזק. דיני נגישות ושוויון הם אוסף סבוך של חוקים, תקנות ותקנים, ולכן נדרשת מומחיות כדי לוודא את יישומם של חוקים אלה.
משרד אבני פלסר חרט על דגלו לספק מענה משפטי לאנשים עם מוגבלות. אנו עושים זאת מתוך שליחות אישית וחברתית, ומתוך ניסיון רב והיכרות מעמיקה עם החוק, הרגולציה והפסיקה בתחום ייחודי זה.
עו"ד שלומי אבני הוא אדם עם מוגבלות ועו"ד ערן פלסר הוא מורשה נגישות שירות מוסמך.
בתיקים רבים שבהם טיפלנו, אנשים עם מוגבלות פוצו בגין פגיעה בנגישות והפליה במרחב הציבורי.

משפט מנהלי

למשרד עורכי דין אבני פלסר ניסיון רב במשפט מנהלי.
המשפט המנהלי עוסק במערכת היחסים מול המדינה, רשויות מקומיות, רשויות ציבוריות ושאר הגופים המינהליים שמוסמכים למלא תפקיד על פי דין. משרדנו מייצג עסקים ואזרחים כנגד הרשויות השונות.
לעיתים הרשויות גובות או דורשות מעסקים ואזרחים תשלומים שלא כדין או בסכומים שניתן להפחית.
אנו מטפלים בין היתר בהפחתה והשבה של חיובים בסכומים גדולים מול רשויות מקומיות, תאגידי מים וביוב, נתיבי ישראל (לשעבר מע"צ) וגופים נוספים.
במשך השנים לקוחותינו חסכו או קיבלו בחזרה מיליוני שקלים בגין תשלומי ארנונה, היטלי השבחה, פיצויי הפקעה, אגרות בניה, מים, ביוב, פינוי אשפה, שילוט, והיטלי סלילת כבישים ומדרכות, תיעול, שצ"פ, דמי הקמה.
כמו כן, למשרד ניסיון רב בייצוג בעתירות מנהליות בנושאים מגוונים נוספים כגון עתירות לחופש המידע.